وی آر اف VRF هایسنس | سیستم وی ار اف که به آن حجم مبرد متغیر هم میگویند؛ تکنولوژی پیشرفته‌ای است که در عرصه تهویه مطبوع طرفداران خاص خود را دارد. با وجود گذشت ۲۰ سال از عمر این فناوری، همچنان در ایران ناشناخته محسوب می‌شود.

وی آر اف VRF هایسنس

مهم‌ترین ویژگی سیستم وی آر اف VRF این است که با توجه به نیاز کاربران به سرمایش یا گرملکاک، عملکرد خود را تطبیق دهد. با استفاده از این تکنولوژی می‌توان دمای اتاق را در یک محدوده معین نگه داشت که منجر به بهبود سطح آسایش کاربران خواهد شد.

سیستم وی آر اف VRF را میتوان اینچنین تعریف کرد: وی آر اف VRF سیستمی است که یک یونیت خارجی (outdoor unit) قابلیت اتصال به چندین یونیت داخلی (indoor unit) را دارد. وی آر اف VRF قادر است تا با توجه به شرایط و نیاز کاربران توان خود را تنظیم کرده و بهترین شرایط را برای کاربران بوجود بیاورد.

کاهش مصرف انرژی، توان برودتی بیشتر و کاربری متنوع؛ از ویژگی‌های اصلی سیستم وی آر اف VRF محسوب میشوند. وی آر اف VRF هایسنس با نسل جدیدش توانسته ویژگی‌های جدید و منحصربفردی را به این فناوری بیفزاید.

بررسی وی آر اف VRF جدید هایسنس

وی آر اف VRF جدید هایسنس ؛ با ویژگی‌های نوین خود توانسته نظر کارشناسان تهویه مطبوع را بخود جلب کند که نشانگر وجود کیفیت بالای این محصول است. مهندسان این برند چینی همچنین مدعی شده‌اند که جدیدترین وی آر اف VRF هایسنس از آپشن‌ها و مشخصات منحصربفردی بهره میبرد که مشابهی در بازار و صنعت تهویه مطبوع برای آن وجود ندارد. برای آشنایی با ویژگی‌های نسل جدید وی آر اف VRF هایسنس ، باعث شده تا میزان کارآیی و توان این سیستم به سطح بهتری ارتقا پیدا کند.

جلوگیری از نفوذ حشرات به یونیت خارجی

در مناطق گرم و استوایی (تروپیکال)، آسیب‌هایی که حشرات به یونیت‌های بیرونی وی آر اف VRF و تجهیزات الکترونیکی درون یونیت وارد می‌کنند؛ همیشه نرخ بالایی داشته و از علل رایج خرابی دستگاه‌های وی ار اف و سایر سیستم‌های تهویه مطبوع در این مناطق بشمار میاید. وی آر اف VRF هایسنس ، با طراحی متمایز و هوشمندانه خود قادر خواهد بود که از ورود حشرات موذی به درون یونیت وی ار اف جلوگیری و محافظت کند. مهندسان سازنده وی آر اف VRF هایسنس، شبکه های مخصوصی طراحی کرده‌اند که در قسمت جلویی حفره‌های ورودی یونیت قرار گرفته و از ورود حشرات مزاحم جلوگیری می‌کند.

وی آر اف VRF هایسنس

نسل جدید دو شاخه مسی (Branch)

وی آر اف VRF هایسنس ، در نسل جدید سیستم‌هایش ویژگی دیگری را نیز ارائه کرده است: نسل جدید دو شاخه مسی (Branch). وی آر اف VRF سیستمی است که با دو شاخه مسی یا برنچ شناخته می‌شود که مهمترین قسمت در لوله کشی سیستم‌های وی آر اف است. نسل جدید دو شاخه مسی هایسنس با بهره‌گیری از مهره‌های سفت شونده به لوله‌های مسی وصل میشود و این ویژگی باعث مزیت‌های بیشماری دارد. ویژگی این دو شاخه مسی باعث می‌شود که پروسه نصب و لوله کشی سیستم وی آر اف VRF دیگر خطرناک و ناایمن نباشد. برنچ‌های قدیمی نیازمند انجام جوشکاری و استفاده از آتش برای اتصال به لوله‌های مسی بودند که فرآیند لوله‌کشی وی آر اف ها را پیچیده و خطرآفرین کرده بود. با نسل جدید برنچ‌های مسی هایسنس ، پروسه جوشکاری حذف و جای خود را به فرآیندی ساده‌تر، سریعتر و کاربردی میدهد. از ویژگی‌های مثبت این تکنولوژی میتوان به کاهش احتمال نشتی مبرد در دو شاخه‌های مسی نیز اشاره کرد که عموماً بدلیل عدم دقت کافی و عدم اتصال کامل لوله‌های مسی به یکدیگر است که نشأت گرفته از جوشکاری ضعیف است.

اما مهمترین مزیت دو شاخه مسی جدید هایسنس، کاهش هزینه نصب و راه‌اندازی سیستم VRF است که با تکنولوژی جدید هایسنس، این هزینه‌ها بطور چشمگیری تقلیل پیدا می‌کند و باعث گسترش تمایل کاربران به سیستم VRF خواهد شد.

وی آر اف VRF هایسنس