نسل جدید چیلرهای آبی (چیلر تراکمی) هایسنس Hisense، بار دیگر نام این کمپانی ریشه دار چینی را بر سر زبانها انداخته است. چیلرهای ماژولار هوا خنکی که تقاضا برای آنها، روندی صعودی خود را حفظ کرده است. چیلرهای آبی اسکرال با ویژگیهای پرطرفدارش، سهم اصلی تولید در صنعت چیلرسازی را به خود اختصاص داده است. 

سری جدید چیلرهای هایسنس Hisense با طراحی‌ ماژولار این قابلیت را خواهد داشت تا به ۲۴ چیلر هایسنس متصل شده و ظرفیت برودتی را به بیش از ۲۱۸۰کیلووات (2180Kw) معادل ۶۲۰ تن تبرید افزایش دهد.

استفاده از کمپرسورهای نسل جدید و سفارشی نوع اسکرال از برند آلمانی بیتزر (Bitzer) توانسته رضایت کارشناسان را کاملا جلب کند و کیفیت چیلرهای هایسنس را بهبود ببخشد.

بهره‌گیری از سری جدید کنترلرهای ABB و میکروپروسسور مرکزی هوشمند Baderus و همچنین وجود سیستم ایرادیاب خودکار از دیگر ویژگی هایی است که چیلر جدید هایسنس Hisense را از سایرین برجسته‌تر کرده است.

همچنین چیلر جدید هایسنس با کسب گواهی‌های CE، ISO و TUV اروپا و AHRI و UC آمریکا صادرات خود به این دو منطقه را آغاز کرده و پیش‌بینی می‌شود هایسنس بار دیگر خود را به قله سیستم‌های سرمایشی دنیا نزدیک و نزدیک‌تر کند.

گفتنی است که در جدیدترین رتبه بندی ارائه شده توسط سازمان Ashrae، چیلرهای نسل جدید هایسنس رتبه بالاتری نسبت به دیگر چیلر سازهای صاحب‌نام اروپایی و چینی کسب کرده است.