شرکت کریر Carrier امریکا در جدیدترین بیانیه رسمی خود اعلام کرد که پروسه خرید سهام و مالکیت گروه جیوی Giwee و شرکت‌های تابعه آن، از جمله گروه چیگو Chigo را به اتمام رسانده است.

به گفته مدیران کریر، این اقدام در راستای حمایت از استراتژی بلندمدت برند کریر برای کسب بازارهای جدید و افزایش فروش جهانی و مهمتر از همه، دستیابی به تکنولوژی انحصاری چیگو در سیستم‌های وی آر اف VRF صورت گرفته است."

گورنگ پاندیا، مدیر تولید کمپانی کریر درباره هدف از این خرید گفت: "ما با خرید کمپانی جیوی درصدد تقویت و تثبیت بازارهای جدید بین المللی است تا اعتبار برند را در اقصی نقاط دنیا گسترش دهد." او در ادامه گفت: "قابلیت‌ها و نقاط قوت تولیدات چیگو در محصولاتی مانند وی آر اف VRF قابل توجه است و وقتی این ویژگیها را با ظرفیت‌های تجاری و شبکه فروش جهانی کریر ترکیب کنید، یک فرصت عالی برای تسلط بیشتر بر بازار خواهید داشت."

پیش بینی می شود بازار جهانی وی آر اف VRF و محصولات سبک (کولرهای گازی پنجره‌ای، کولرهای پرتابل، اسپیلت) تا سال 2025 به ارزشی بیش از 20 میلیارد دلار برسد که بالاترین نرخ رشد ارزش در بین محصولات تهویه مطبوع (HVAC) بحساب میاید و به همین دلیل نیز، کمپانی کریر با خرید شرکت جیوی GIWEE (صاحب برند چیگو) که فروش بسیار خوبی در محصولات سبک دارد، سهم خود را در این بازار بهبود میبخشد. همچنین اقدام اخیر کریر در راستای تقویت حجم تولید و سبد محصولات خود، افزایش فروش جهانی و بهبود خدمات دهی نیز عنوان کرد.

کریس نلسون، مدیرعامل کمپانی کریر نیز گفت: "این اقدام بهترین راهکار ممکن برای تقویت سهم فروش جهانی کریر در حوزه سیستم‌های سبک و وی آر اف محسوب می‌شود. چرا که کمپانی جیوی (Giwee) محصولات برجسته‌ای دارد و از مهمترین برندهای صاحب فناوری در تولید وی آر اف VRF بشمار میاید."

وی درباره اهمیت برند چیگو افزود: "نرخ فروش چشمگیر این برند در چین، روسیه و هند فرصتی عالی را بوجود میاورد. علاوه بر این، تکنولوژی انحصاری و ممتاز آنها و خطوط تولید منطقه‌ای جیوی، امتیاز بزرگی برای ماست."

کریر مالک چیگو شد

کان ژانگ، مدیرعامل و سهامدار اصلی کمپانی جیوی چین نیز در اینباره گفت: "کریر و جیوی برای دستیابی به توسعه پایدار در بلندمدت و ایجاد تجارتی بهتر، امیدوار و متعهد هستند." او در پایان گفت: "با توجه به قابلیت های تحقیق و توسعه کمپانی کریر و بهره‌مندی از بازار جهانی، مشتاقانه منتظر همکاری با کریر هستیم."

درباره کریر

شرکت کریر یکی از زیرمجموعه‌های کمپانی کریر گلوبال Carrier Global Corporation است که اولین برند دنیا در صنعت تهویه مطبوع بحساب میاید. این شرکت یکی از پرچمداران عرضه کننده راهکارهای پاک، پایدار و هوشمند در عرصه ساخت و ساز نیز شناخته میشود.