شرکت ایتالیایی کلیماونتا Climaveneta که از سال ۲۰۱۵ تحت مدیریت میتسوبیشی ژاپن فعالیت می‌کند؛ اعلام کرده که چیلرهای هوا خنک صنعتی جدیدش را با کمپرسورهای اینورتر اسکرو و مبرد HFO ارائه می‌دهد.

طبق گفته مدیران کلیماونتا؛ چیلر جدید بزودی و با نام i-FX-G04-Y عرضه خواهد شد. چیلر صنعتی جدید از کمپرسور اینورتر اسکرو و مبرد R1234ze بهره خواهد‌ برد. چیلر هوا خنک جدید با محیط زیست سازگار بوده و ضریب عملکرد بالایی دارد. 

چیلر‌ هواخنک کلیماونتا با استفاده از کمپرسور اسکرو فول اینورتر و مبرد HFO (مبرد R1234ze)، قابلیت این را دارد که سطح مصرف انرژی EER خود را به 3,36 برساند. رقمی که نشانگر سطح بالای کارآیی و بهره‌وری این چیلر صنعتی است و بدین معناست که حتی در بدترین شرایط کاری نیز عملکردی ثابت و بدون نوسان خواهد داشت.

چیلر هوا خنک کلیماونتا

مهندسین کلیماونتا معتقدند که چیلر جدید کمپانی کلیماونتا، گزینه ایده‌آلی برای صنایع، کارخانه‌ها و ساختمان‌هایی است که به یک تأسیسات قابل اطمینان و قدرتمند نیاز دارند. چیلر i-FX-G04-Y کلیماونتا، ترکیب هوشمندانه‌ای است از بهره‌وری در عملکرد (به لطف فناوری فول اینورتر) و مصرف انرژی بهینه (با استفاده از مبرد HFO) است.

مبردهای HFO، بدلیل ضریب گرمایشی پایین برای کره زمین (Low GWP) و همچنین بخاطر دارا بودن کمترین نرخ آلایندگی زیست‌محیطی، در تولیدات جدید اکثر برندهای معتبر دنیا مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این مبردها نه تنها عامل موثری در کاهش نرخ مصرف انرژی در چیلرها هستند، بلکه در کاهش گرمایش کره زمین نیز تأثیرگذار هستند.

اکثر کارشناسان صنعت تهویه مطبوع اعتقاد دارند که مبرد HFO بهترین و ایده‌آل‌ترین گزینه برای هر چیلر جدید و آینده نگری محسوب می‌شود.