این گزارش توسط Fortune Business Insights و تحت عنوان: «کمپرسورهای برودتی؛ مطالعه، تحلیل و پیش بینی بازار با بررسی کارکرد، ظرفیت و کاربرد آنها از 2019 تا 2026» انتشار یافته است. پیش بینی آینده کمپرسورهای پیستونی، اسکرو، اسکرال، روتاری در ظرفیت های مختلف برودتی تا 100Kw که هرکدام کاربردهای مختلفی دارند و در سردخانه ها، چیلرها، یخچالهای کانتینری، کولرهای گازی، روفتاپ پکیج ها و سیستم های vrf استفاده میشوند.

عوامل موثر بر بازار کمپرسورهای برودتی

بنابراین گزارش؛ پیش‌بینی‌ها از رشد خالص بیش از ۵.۵٪ بازار کمپرسورهای برودتی تا پایان سال ۲۰۲۶ حکایت دارند. کارشناسان معتقدند که یکی از دلایل مهم رشد بازار کمپرسورهای برودتی، ”تمایل صنایع داروسازی برای حفظ و نگهداری مواد اولیه، داروها و موادی است که نیازمند استفاده از دستگاه‌های سرمایشی، یخچال‌های صنعتی و آزمایشگاهی و‌ همینطور بهره‌گیری از سیستم های تهویه مطبوع است.“ با این حال، میزان عرضه کمپرسورهای برودتی طی سال 2018 در حدود 161,4 میلیون دستگاه در بازارهای سراسر دنیا بود. افزایش تعداد هایپرمارکت ها و سوپرمارکت هایی که نیازمند سیستم تهویه مطبوع هستند، یکی دیگر از عوامل مهم رشد بازار کمپرسورهای برودتی در سالهای مورد مطالعه خواهد بود.

تأثیرگذاری مواد غذایی بر بازار کمپرسور

در ادامه این گزارش؛ پیش بینی شده است که تقاضا برای سیستم های برودتی صنعتی (سردخانه، آیس بانک، تونل انجماد و ...) صعودی خواهد بود و این به دلیل استفاده روزافزون از مواد غذایی و آشامیدنی بسته بندی شده (فرآوری شده) در کشورهای نوظهور و در حال توسعه در سراسر جهان است.
علاوه بر این، نیاز فوری به جلوگیری از فساد مواد غذایی و نوشیدنی های نیمه فرآوری شده وجود دارد. فن آوری های نوآورانه متعددی مانند راه حل های نظارت بر یخچال مجهز به اینترنت اشیا منجر به رشد بازار کمپرسورهای برودتی تجاری می شود.

در حال حاضر، اقتصادهای در حال توسعه در حال بازسازی یا به روزرسانی زیرساخت‌های سردخانه‌ها و تاسیسات سنتی خود هستند. موضوعی که به نوبه خود، بر رشد و افزایش تقاضای بازار تأثیر مثبتی دارد. گرچه، ‌بالا بودن هزینه‌های نگهداری و مصرف زیاد انرژی ممکن است مانع رشد بازار در سال‌های آینده شود.
بازار کمپرسور اسکرو و کمپرسور اسکرال

مهم‌ترین برندهای کمپرسور در دنیا

بررسی‌ها و پیش‌بینی‌ها حاکی از آنست که کمپانی‌های تولیدکننده کمپرسورهای برودتی همچون دهه‌های گذشته اصلی‌ترین بازیگردان‌های این صنعت خواهند بود و در بازار کمپرسورهای سرمایشی نقش کلیدی و ویژه‌ای را ایفا خواهند کرد. برندهایی که در بازار کمپرسور نقش و عملکرد کلیدی خواهند داشت؛ عبارتند از: کریر کارلایل تکنولوژی، دایکین، هیتاچی، بیتزر، گراسو، جانسون کنترلز (یورک)، دانفوس، امرسون کوپلند، بریستول و میتسوبیشی.

از نظر کاربرد، بازار کمپرسورهای برودتی تجاری به یخچال و فریزر، ویترین های یخچال دار، یخچال حمل و نقل، کولرها و فریزرهای نوشیدنی و سایر (دستگاه های وندینگ و یخ) تقسیم شده است. در این میان، بخش تبرید حمل و نقل 11٪ سهم بازار کمپرسور تبرید تجاری را به دست آورده است و پیش بینی می شود در دوره مورد بحث، به بالاترین نرخ رشد ترکیبی سالیانه برسد.

کارشناسان معتقدند که در سال های آتی بازار کمپرسورهای سردخانه ای و یخچالی رشد ملایمی را تجربه خواهد کرد. یکی از مهم ترین ویژگی های کشورهای در حال توسعه، مصرفِ مواد غذایی منجمد و یخ زده (اغذیه رستوران و فست فود) در این جوامع خواهد بود. بنابراین باید گفت که وسایل نقلیه یخچالی برای تسهیل حمل مواد غذایی و به حداقل رساندن ضایعات آنها کمک شایانی کند. شبکه های حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی بخاطر سرعت بخشیدن به پروسه انتقال و ارسال مواد غذایی، میوه ها و سبزیجات و محصولات مشابه؛ رشد خواهند داشت و همین باعث می شود تا بازار کمپروسورهای یخچالی و برودتی نیز با رشد و توسعه همراه باشد.

نمودار وسعت و تعداد کمپرسورهای برودتی در بازار منطقه آسیا پاسیفیک تا سال 2026