چه نکاتی برای خرید و انتخاب یک سیستم تهویه مطبوع مناسب وجود دارد؟ چه برندهایی و چه دستگاهی برای منازل مسکونی ایده‌آل هستند؟ ویژگی های یک سیستم سرمایشی خوب چیست؟ اینها برخی از سوالاتی هستند که کاربران پیش از خرید سیستم تهویه مناسب، در ذهن دارند و پس از چندی نیز از جواب‌های متضاد فروشندگان سردرگم می‌شوند.

اعتماد به برندهای جهانی

بهترین و اصولی ترین راهکار ممکن در چنین مواقعی انتخاب یک سیستم با برندی معتبر و شناخته شده است که تمام نگرانی های شما را از بین میبرد. گرچه شاید قیمت برندهای برتر تهویه مطبوع بالاتر از سایر گزینه‌ها باشد، ولی از یاد نبرید که تلخی گرانی با کیفیت و کارایی مناسب فراموش خواهد شد. پس بهتر است که با انتخاب یک دستگاه با برند معتبر و اصیل، یک تصمیم عالی بگیرید.

مهمترین عامل برای اکثر کاربران، ایجاد خنکی مناسب است و ازین رو نیز برای آسایش خود سعی می‌کنند بهترین مارک های تهویه مطبوع را داشته باشند. انتخاب یک سیستم تهویه مطبوع معتبر ویژگی‌های مثبت دیگری نیز دارد که شامل: طول عمر بیشتر، مصرف بهینه، سر و صدای کمتر، کارآیی و راندمان بهتر، بهره‌مندی از استانداردهای جهانی و در آخر هم آلایندگی حداقلی برای محیط زیست را میتوان از دیگر ویژگی‌های یک سیستم تهویه مطبوع معتبر برشمرد.

برندهای برتر دنیا کدامند؟

با مقایسه هزینه های مصرفی دستگاههای موجود در بازار واحد و سپس بررسی هریک از محصولات بطور جداگانه، در زیر برترین برندهای تهویه مطبوع مرکزی آمریکا را خواهید شناخت.

۱. آمریکن استاندارد American Standard

برند آمریکن استاندارد American Standard یکی از بهترین مارک های تهویه مطبوع خانگی در این صنعت محسوب میشود. متوسط هزینه برای نصب یک دستگاه آمریکن استاندارد دارای نرخ SEER (نرخ بهره‌وری فصلی انرژی) درجه ۱۴ است که در حدود 2600 تا 3200 دلار صرفه جویی در هزینه‌های مصرف انرژی در سه ماه، برای کاربر بهمراه دارد. این کمپانی نسبت به بسیاری از سیستم‌های تهویه مطبوع AC موجود در بازار، هزینه تعمیرات بسیار کمتری را دریافت میکند. همچنین با پرداخت حق بیمه این برند احساس خوبی از خرید این برند خواهید داشت.

۲. کریر Carrier

حتماً دلیلی وجود دارد که بسیاری از فعالان و کارشناسان حوزه تأسیسات از این برند به عنوان برند برتر در صنعت تهویه مطبوع نام میبرند. سیستم های سرمایشی و تهویه مرکزی کریر آمریکا با استفاده از بهترین فناوریها و رعایت استانداردهای دقیق و با کیفیت تولید و عرضه می‌شود. کریر با عرضه سیستم‌هایی با نرخ بهره‌وری انرژی فصلی ۲۱، از نظر بهره‌وری و کارایی بهترین رتبه را در اختیار دارد که هزینه انرژی کاربران را تا حد زیادی کاهش داده است. همچنین این برند نسبت به دیگر برندهای بازار امریکا، گستره تولیدات متنوع‌تری به مشتریان ارائه میدهد تا کاربران گزینه‌های بیشتری داشته باشند. هزینه تعمیرات کریر در مقایسه با دیگر برندها بسیار مقرون به صرفه و با کیفیت است که دلیل آن تکنسین‌های ماهری است که بطور تخصصی در مرکز آموزش و تحقیقات شرکت کریر آموزش دیده‌اند و ازین نظر نیز این برند شهرت خوبی دارد. از دیگر تولیدات کریر میتوان به هیت پمپ ( پمپ حرارتی)، کوره گازی و انواع چیلرهای سرمایشی اشاره کرد.

۳. گودمن Goodman

برند تهویه مطبوع گودمن یکی دیگر از مهمترین واحد های هواساز HVAC در این لیست. اگر می خواستید یک واحد گودمن GSX 14 (SEER) AC نسبت بهره وری انرژی فصلی نصب کنید ، باید در کل هزینه نصب حدود 3475 دلار بپردازید. محصولات این شرکت از ساخت و کیفیت کاملی برخوردار است ، به همراه برنامه های گارانتی که می توانید روی آنها حساب کنید. از همه بهتر ، این برند واقعا ارزش این را دارد که در این لیستقرار بگیرد. 

4. Trane 

سیستم های تهویه مطبوع ترین به دلیل داشتن ضمانت نامه های نگهدارنده شناخته شده است و دارای 10 سال ضمانت استاندارد است که هم بخش ها و هم نیروی کار را در بر می گیرد. Trane XR14 که دارای ردیف 14 (SEER) نسبت بهره وری انرژی فصلی در بهره وری انرژی است ، نصب آن در هر جایی از 4،800 تا 6،800 دلار خواهد بود. محصولات ترین اغلب نسبت به سایر مارک های HVAC گران تر هستند ، اما همانطور که گفته قدیمی می گوید: "آنچه را می پردازید دریافت می کنید." Trane یک برند برتر است که تهویه مطبوع ، پمپ های حرارتی و کوره های گازی را ارائه می دهد.

5. تهویه مطبوع Rheem

واحدهای مرکزی AC Rheem به عنوان یکی از بهترین مارک های HVAC در صنعت شناخته می شوند. این شرکت به دلیل داشتن وسایل جانبی شناخته شده است و تهویه مطبوع بسیار کارآمد و با ضمانت کیفیت تولید می کند. تهویه هوا جایگزین Rheem مانند مدل Rheem Classic RA14 در کل نصب حدود 3450 دلار هزینه دارد. واحدهای Rheem HVAC یکی از برترین برندهایی است که تلاش برای یافتن بهترین تهویه مطبوع مرکزی را در نظر دارد. 

6. Lennox

از بین بهترین مارک های این لیست ، سیستم های تهویه مطبوع لنوکس بیشترین کارآیی را دارند انرژی شناخته شده اند. می توانید مدل هایی با سطح  نسبت بهره وری انرژی فصلی(SEER)  قابل ملاحظه ای بالا مانند 23.5 انتخاب کنید. این شرکت می تواند تجهیزات با سطح کارایی بالاتر از 98٪ را ارائه دهد. تهویه مطبوع لنوکس از مدل های 14 تا 16 (SEER) نسبت بهره وری انرژی فصلی مانند مدل سری Lennox 14ACX برای تعویض یا نصب در خانه شما حدود 3،200 دلار هزینه دارد.

7. York

سیستم های HVAC یورک یکی از بهترین مارک ها به ویژه به دلیل قیمت گذاری در ارزش خود شناخته شده اند. متوسط هزینه نصب تهویه هوا YORK با رتبه 16 (SEER) نسبت بهره وری انرژی فصلی برای نصب حدود 3،200 دلار هزینه دارد. مدل های کارآمدتر مانند York YXV که دارای 20 (SEER) نسبت بهره وری انرژی فصلی است ، قیمت نصب آنها در حدود 4،420 دلار است. واحد های یورو سی یو همچنین به دلیل بی صدا بودن بسیار معروف هستند و وقتی نویز یک نگرانی واقعی است گزینه بسیار خوبی است.

8. Ruud

سیستم های تهویه مطبوع Ruud یک سیستم HVAC مقرون به صرفه است که ترکیب کاملی از محصولات گرمایشی و سرمایشی را ارائه می دهد. Ruud Achiever RA16 که دارای راندمان انرژی 16 (SEER) نسبت بهره وری انرژی فصلی است برای نصب در هر جایی بین 3500 تا 3695 دلار هزینه دارد. آزمایشات و بررسی های بسیاری در مورد مشتری وجود دارد که اعتبار واحدهای Ruud AC را به ماندگاری بیشتری می بخشد. آنها همچنین قطعات در دسترس در سراسر ایالات متحده دارند بنابراین ضمانت ها و تعویض آنها بسیار با زمان کارآمد است. ضمانت نامه ها همیشه به اندازه برخی از مارک های گران قیمت موجود در لیست جامع نیستند. با این حال در هزینه های نصب اولیه یا قیمت خرید آشکار یک واحد AC جدید با Ruud به مراتب کمتر پرداخت خواهید کرد.

9. Amana

تهویه مطبوع Amana یک واحد متوسط HVAC با دامنه متوسط است که برای صاحبخانه به دنبال محصولاتی در محدوده 13 تا 18 (SEER) نسبت بهره وری انرژی فصلی است. Amana با ارائه یکی از بهترین ضمانت های HVAC در تجارت شناخته شده است و کمپرسورها دارای ضمانت محدود جایگزینی با طول عمر بالا هستند که برای عمر مفید مورد انتظار واحد AC مناسب است. اگر بخواهید یک سیستم تهویه مطبوع 14 SEER نصب شده توسط آنها مانند مدل Amana ASX14 نصب کنید ، یک واحد AC Amana حدود 4،100 دلار هزینه خواهد داشت. Amana HVAC کوره های جایگزین و پمپ های حرارتی را نیز ارائه می دهد.

10. HEIL

واحد های HEIL یکی دیگر از بهترین مارک های تهویه مطبوع است که به اندازه ارزششان مورد تمجید قرار نگرفته اند. این فناوری مارک AC اجازه می دهد تا اجزای مختلف گرمایشی و خنک کننده را ارسال کنند و همگام سازی عملکرد را انجام دهند و در کل انرژی بیشتری پیدا کنند. تهویه مطبوع HEIL برای مدل 14 (SEER) نسبت بهره وری انرژی فصلی از سری Quiet Comfort حدود 4707 دلار قیمت دارد. محصولات Heil AC می توانند تا حد راندمان 97٪ و رقم SEER 19 را بدست آورند. آنها همچنین دارای ضمانت های جامع 10 ساله هستند.

11. Bryant

نام تجاری تهویه مطبوع برایانت یکی دیگر از مارک های فوق العاده است که هنگام بحث در مورد گزینه های جایگزینی HVAC باید مورد توجه قرار گیرد. برایانت یک نام تجاری مشهور است که واحدهای AC ، پمپ های حرارتی و کوره های گازی را ارائه می دهد. این قیمت مناسب است و یک شرکت برای برخی از مارک های برتر دیگر در لیست ما است. سیستم های تهویه مطبوع برایان اغلب با قطعات با کیفیت مشابه سیستم تجاری HVAC با نام تجاری Carrier ساخته می شوند. اگر می خواهید یک کولر گازی میانی AC را با یک سیستم تهویه مطبوع 14 SEER Bryant Preferred 124ANS نصب کنید ، در هزینه نصب آن حدود 2،624 دلار خواهد بود.


منبع: Modernize